Bazı Ölümler İyidir

bazi-olumler-iyidir-kar-taesi-kar-manzara-bazı ölümler iyidir,kar küresi,kısa hikayeler,hüzünlü hikayeler,ölüm ile ilgili hikayeler,dram içeren hikayeler,dramatik sahneler,kurgular,tiyatro sahneleri
Bazı ölümler iyidir


Dışarı da yağan kara bakıyordu oturduğu yerde. Teyzesinin getirdiği kahveden bir yudum aldı. Cama baktı tekrardan, gözleri daldı dışarıya. Eski günler gelmişti gözünün önüne. Karlı hava da kardan adam yapardı babasıyla. Babası maden de çalışan bir emekçiydi. Yoğun iş saatleri nedeniyle onu görmesi pek mümkün olmuyordu.
Kendisi daha on sekizine yeni basmış genç bir kızdı. Üniversite sınavlarına hazırlanıyordu. Dershane ve ev arasında monoton bir hayatı vardı. Testler çözüyordu sürekli.
Saat geç olmuştu. Kahveyi bitirip odasına geçti. Masasında duran kar küresini eline aldı. On ikinci yaş günün de babası almıştı ona. Ters çevirdi. Karların, ortada ki kardan adama inişini izledi bir süre. Derin bir sessizlik vardı oda da ve yorgun düşüp uyuya kaldı.
Derin bir kulak çınlamasıyla birden gözlerini açtı. Tavanda gördüğü parıltılı ışığı anlamaya çalışıyordu. Işıklar sanki bir disko topu gibi dönüp duruyordu. Son birkaç aydır hep yaşıyordu bunları. Gördüğü halüsinasyonlar onu çok korkutuyordu. Bazen yaşadığı anların bile gerçekliğinden şüphe ediyordu.
Işıklar birden kayboldu. Kendini uzay boşluğunda gibi hissetti. Her yer kapkara oldu. Kulağına sürekli sesler geliyordu. Kavrayamıyordu kelimeleri. Bir kulak çınlaması daha yaşadı. Çınlamaları daha önce duyduğunu anımsadı. Sanki bir piyanodan çıkan ses gibi. Ahenkle duyuyordu çınlamaları. Gözlerini birden açtı teyzesini gördü karşısında.
Teyze
Söyle teyzem
Kar kürem nerede?
Teyzesi çok kalın olmayan sesiyle acılı bir şekilde bağırdı.
Kimse yok mu?
Kafasını kaldırdı gözleri monitör deydi. Uzun çizgiler geçiyordu. Teyzesi de duyuyordu o sesi.
Dıııııııııııııııııııııııııııııııııııttt
Bir yıldır beyninde bir tümör vardı. Son beş aydır komadaydı ve teyzesi yanındaydı. Babası daha fazla ilaç parası kazanmak için mesailere kalmaya başlamıştı ve altı ay önce maden kazasında can verdi. Annesi ise onun doğumun da ölmüştü. Sonunda hayatta istediği bir şey de o an oluyordu. Annesi ve babasının yanındaydı artık. Bundandır ki bazı ölümler iyidir. Yalnızlığın sonu, sorduğun soruların cevabıdır.

Bir ölümü güzelleştirmenin yolu, kötü bir hayat yaşamaktan geçer. Bu sözü düşünürdü hep. O kötü bir hayat yaşamıştı. Ölümü de güzelleşmişti.


Bu bir ölüm değil, yeniden başlamaktır aslında.

Düşünceni Paylaş