Ne Kadar Emek Verirsen Yıkılışın da O Kadar Olur.

ne-kadar-emek-verirsen-yikilisin-da-o-kadar-olur-manzara-yagmur-araba-cami-fotograf.jpg
Henüz varlığına yeni yeni alışmışken senin, ellerimden kayıp gitmene nasıl alışabilirdim ki. Seninle yapamadığım çok şey kaldı içimde. Daha seni uyanırken bile görmemiştim. Bilirsin ne çok isterdim bunu. Gözlerini bana açtığın sabahı iple çekerdim. Aynı sabaha uyanıp aynı kahvaltıyı yapacaktık. Koca bir hayatı birlikte yaşayacaktık.


Bazı şeyler ne düşündüğümüz ne de düşlediğimiz gibi oluyor. Bazı şeyler istemesekte oluyor. Birinin sizi hayatının neresine koyduğu çok önemli, bir bakıyorsunuz başrol de sandığınız hayatın aslında bir figüranı olabiliyorsunuz. Senaryo bellidir figüran kısa bir zaman oyununu oynar ve gider bir daha hiç görünmez. Yine de yanılabiliyor insan başrol sanabiliyor kendini.

Ben senli günlerde sesini duymak istedim. Telefon da sesine sarılmayı istedim. Ellerinle beni yaz istedim. Gözlerin beni görsün, dudakların beni söylesin istedim. Beynin de kurduğun bütün hayallerin içinde bulunmak istedim. Aslında bencillik ettim ama ben hep sencildim.

Bazen istemekte yetmiyor emek vermekte. Hatta ne kadar emek verirsen yıkılışında o kadar olur. Tekrar tekrar yıkılıyoruz hayatta ama ben pes edeni görmedim. Bazıları aşkı, sevgiliden fazla seviyor. Onlar için sevgi dış görünüşten, maddiyattan ve diğer tüm kavramlardan çok öndedir.

Şimdi üzülmüyorum sevgilim beni terkedişine. Çünkü mutlu olmanı istiyorum. Uzaktan mutlu olacağını düşündün ve sen nasıl istediysen öyle oldu. Ayrılık bile sana sevgime engel olamaz. Biliyorum ki hayatında her hangi bir saniye beni düşüneceksin ve işte o an karşılaşacağız. Seninle öğrendiğim aşkı sensiz öldüremem. Sensiz de yaşatırım.

Ayrılık sevmeye engel değildir sevgilim unutma bunu ve sen yokken de içimdesin.

Düşünceni Paylaş