Bir Fiil Adın

Adını duymak bile mahveder bazen insanı. Hal böyleyken hemen hemen her gün duymak, iç çürümesine bire bir sebeptir.

bir-fiil-adin-guzel-sozler-anlamlı-kitap-yazilari-yazin-dunyam-kaliteli-yazilar-yazarlarBir fiil adın, onlarca insanın dudaklarında. Ne kaçabiliyor ne de duymamazlıktan gelebiliyorum. Özlüyorum her geçen gün. Her geçen günün unutturması gerekirken.
Kendimce kararlar verdim şu sıralar ve seni unutmam gerektiğini öğrendim. Seni unutmayı bile unutmam gerek aslında. Yoksa beynimin içinde dolaşıyor adın, hatıraların. Zaten hep anılarla hatırlıyorum seni. Bir şarkı duyuyorum yolda ve beraber dinlediğimiz zamanlar geliyor aklıma.
Uzun arkadaş sohbetlerine katılmıyorum artık. Bu sayede daha az duyuyorum adını. Yoksa bir fiil aklıma takılıyorsun. Çok konuşturmuyorum insanları onları susturuyor ben konuşuyorum bilerek. Adın geçmesin diye kelimeleri seçmek ne demek sen biliyor musun acaba? Benim adım bir isim, bir fiil değil ki. Sen bilemezsin.
Fark ettiysen seni unutmak için çabalıyorum ve çabalarımı yazıyorum. Yaşama direnmek mi oluyor bu? Bence öyle. Aslında direnmekte istemiyorum. Sanki denize düşmüşsün de çırpınıyormuşsun gibi geliyor bana. İlk kez atladım denize, yüzme bilmeden. İster cesurluk de, ister aptallık.
Beynimin içi sen dolu. Kafamı nereye çevirsem karşımdasın. Beyin oyunları denen bir şey var veya akıl oyunları her neyse işte. Hepsi sen üstüne kurulu ve bana oynanıyor sanki. Artık oyunlardan çok sıkıldım. Seni görmekten sıkıldım, yoksun çünkü. Siz hiç olmayan birini gördünüz mü?
Bir fiil işgal kalbim. Atmıyor artık. Artık her yer viran. Yokluğunla yağmalandı buralar. Direndim, savaştım ama olmadı.
Bir fiil adın ve ben bir fiil yenildim sana.

Düşünceni Paylaş