Raflarınız da Yerini Alması Gereken 10 En Beğenilen Kitap Listesi

Kitap severlerin, film izler gibi bir solukta okudukları en beğenilen 10 kitap listesi. Farklı dillerden ülkemize çevrilmiş harika kitaplar. Hala herhangi birini okumamışsanız kesinlikle raflarınız da yerini alması gerekiyor. Çeşitli internet sitelerinin yapmış olduğu oylamalara dayanarak hazırlanmış bir top 10 listedir.
 1. Suç ve Ceza - Dostoyevski - ☆ 9.2/10
 2. suc-ve-ceza-dostoyevski-kitap-en-begenilen-on-10-kitabi
  Romanın ana konusu çağdaşlaşan Rusya'dır. Raskalnikov fakir bir ailenin oğlu ve dönemin üniversite öğrencisidir. Parasızlık ve fakirlikten dolayı okulu bırakmak zorunda kalan Raskalnikov çeşitli suçlar işlemektedir. Kendi psikolojisini kendisi bozan Raskalnikovun yaşantısını konu alan Dostoyevski toz kondurulamayacak derecede harika bir baş yapıt ortaya koymuştur.

 3. Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini - ☆ 9.1/10 
 4. ucurtma-avcisi-khaled-hosselini-kitap-en-begenilen-on-10-kitabi
  Muhteşem bir dostluğun anlatıldığı, zamanın ne kadar geçerse geçsin insanın dostunu unutmayacağını konu alan müthiş bir eser. Emir ve Hasan adlı iki süt kardeşin hayatı, yaşantıları hüzünlerini konu alan uçurtma avcısı sizi büyüleyecek bir kaleme sahip.

 5. Sefiller - Victor Hugo - ☆ 9.1/10
 6. sefiller-victor-hugo-kitap-en-begenilen-on-10-kitabi
  Zorluklarla dolu bir yaşamın getirdiği kötü zamanlar vardır. Önemli olan o yaşamlardan sıyrılmak ve hep iyi kalabilmektir. Yokluktan doğan açlık içgüdüsüne yenik düşüp ekmek çalan Valjean, yakalandıktan sonra hapise atılır. Bir kaç kaçma girişimi başarılı olsa da onun yerine içeri alınan aynı isimli kişiyi kurtarmak için tekrar teslim olur. Bir çok dalda ödül almış olan sefiller kitabının çok seveceğinizden şüphem yok.

 7. Küçük Prens - Antoine De Saint-Exupéry - ☆ 9.0/10 
 8. kucuk-prens-antoine-kitap-en-begenilen-on-10-kitabi
  Hayatınıza yön verecek farklı bir kitap olacağından hiç şüphem yok. Küçük prensi kitap içerisinde geçen sözlerden duymuşsunuzdur. Bir pilotun uçağın bozulması nedeniyle çöle inmek zorunda olması ve orada farklı bir evrenden gelen küçük prens ile tanışmasını konu alır.

 9. Şeker Portakalı - José Mauro De Vasconcelos - ☆ 8.9/10

 10. Hayat size nelerin karşınıza çıkacağını kendisi belirler. Yüzmeyi yeni öğrendiniz ve bir şampiyon olmak istiyorsunuz. İşte kahramanın isteği ve hayatın ona getirdiklerini konu alan müthiş bir roman.

 11. Serenad - Zülfü Livaneli - ☆ 8.9/10
 12. Duygusal yazar Zülfü Livanelinin konu aldığı müthiş aşk dolu kitabı. Aşkın bize getirisi ve götürdükleri ile hayatı sorgulamadan edemeyeceğiniz bir baş yapıt. Talat Halman'ın da dediği gibi "Okurlarını büyülüyor."

 13. Bin Muhteşem Güneş - Khaled Hosseini - ☆ 8.8/10
 14. Afganistan'da iki kadın, iki farklı hayat ve farklı acıları konu alan bin muhteşem güneş isimli kitap farkını ortaya koyuyor. Çaresizliğin getirdikleri, ayrılığın götürdükleri ve hüznün birleştirdikleri hayatları anlatıyor.

 15. Satranç - Stefan Zweig - ☆ 8.7/10
 16. Satranç bir yetenek mi yoksa tanrı vergisi mi? En iyi olmak mıdır önemli olan yoksa en iyi olanı yenmek mi ? Siz hiç satranç tahtasına bakmadan taşları ilerlettiniz mi ? İşte şampiyonlar böyle oynar.

 17. Simyacı - Paulo Coelho - ☆ 8.6/10
 18. Felsefi bir öykü mü arıyorsunuz? İspanyadan çıkıp Mısır piramitlerinde altın aramak ve felsefe desek ? Bu kitapta bualcağınız şey tam bir klavuzdur. Hayata yön vermek ve karar vermek konulu güzel eser raflarınızda yerini alacağına eminim.

 19. Olasılıksız - Adam Fawer - ☆ 8.6/10

 20. Tam bir on numara diyebileceğim bir eser. Burnunuza kötü kokular geliyor ve bir bakmışsınız bir dakika sonrasında ne olacağını görebiliyorsunuz. Peki bu durum kumarda işinize ne kadar yarayacak? Farklı karakterleri aynı yerlerde birleştiren harika bir eser. Olasılık kelimesini sorgulayacağınız bir kitap.

Sizlerde okuduğunuz beğendiğiniz kitapları hemen yoruma yazabilirsiniz. Konu hakkında eklemek istediklerinizi ayrıca yorum olarak belirtebilirsiniz..

Düşünceni Paylaş