Gözlerine İyi Bak - Bölüm 2 (Anıları Söküp Atamazsın)Bu bölüm sensizliğime armağan olsun.

Bu konuşmanın üstünden yıllar geçmişti. Artık ayrı dünyalara uyanan, ayrı insanlardık. Bazen hayat ayırır insanları birbirinden. Bizi de böyle ayırmıştı işte. Aşkta üzerime düşeni yaptığım için, içim rahattı.
gozlerine-iyi-bak-gokyuzu-manzarası-bu-bölüm-sensizliğime-armağan-olsun-anıları-sküp-atamazsınHep derdim aşk kavuşamamaktadır diye. O yüzden aşkım kaldın sen benim. Tek başıma sevdiğim için seni. Seni sevmek için sana ihtiyacım olmadığını o gün anladım. Farklı insanlarla tanıştım. Senden sonra hayatıma giren herkes bir yabancı kaldı. Kalbimin kapılarını açmadım kimseye. Birkaç kere yeltendim yalan yok, ama olmadı da zaten. Yalnız olmaya alıştırdım kendimi.
Gittiğinden beri telefonuma kontör bile yüklemedim. Bir ara kapanacak diye mesaj geldi zaten hep operatörden geliyor o mesajlar. Arkadaşım aldı kontörü, bana ulaşabilsin diye. Kontöre ihtiyacım olmadı hiç. Kimi arayacaktım ki senden başka, kimin sesi iyi gelebilirdi ki bana. Sen ararsın diye duruyordu telefon işte.
Birkaç kere kaçtım bu şehirden. Tatile gittim, sensiz. İstanbul'u gezdim, senin çok görmek istediğin yerdi. Şehir şehir gezdim belki sana rastlarım diye. İnsanın aklında ki yanında olmayınca kendini boşlukta hissediyormuş. Boşluk gibi dolandım her yeri. Seninle yapacağım şeyleri yapmaya özen gösterdim. Seninle hayalini kurduğumuz şeyleri.
Bir ara postacı bir zarf bıraktı. Kara Kuvvetleri Komutanlığından gelmişti. Askere çağırdılar. Aynı gün kaydımı yaptırdım. Aklımdan çıkmıştı askerlik, aklımda olsaydı kesin daha erken giderdim. Seni korumakta vardı aşkımın içinde onu da yaptım. Herkes şafak sayardı askerde, ben sensiz günlerimi saydım. Askerde evlendiğini öğrenmek daha bir zordu benim için. Yine de karar senindi. Sen öyle mutlu olacağına inanmışın. Bense sadece inşallah mutlu olur dedim içimden.
Sana şiirler yazdım durmadan. Okumayacağını bildiğim onlarca mektuplar yazdım. Fotoğrafımızı yakıp, bilgisayardan geri çıktı olarak aldım. Son fotoğrafta giderse hiç birlikte olmamış gibi oluruz diye düşünmüştüm ama öyle olmuyormuş. Anıları söküp atamıyormuşsun içinden. Okuduğum bir kitapta da geçiyordu bu. Anıları söküp atamazsın yazısı. İnanmıyordum bu yazıya. İnandım.
Söküp atmak istediğim sen misin? Yoksa anılar mı? Onu da bilmiyorum. Tek bir şey biliyorum. Hala benden gittiğin gün gibiyim. Gece seni düşünmeden uyumuyor. Sabah senden başkasına uyanmıyorum. Artık öyle fazla da uyumuyorum bu yüzden.
Aramayı da bıraktım artık, bulmayı da. Ben beni ararken, aşkında kayboldum. Seninle öğrendim.
Bir aşk ne kadar güzelse, bir o kadar da acı oluyormuş.

Düşünceni Paylaş