Sil baştan öğrensek alfabeyi "Sev ali sev İnsanları çok sev" gibi..

Sil baştan diyoruz ya hani silmek nedir? Silmek böyle bir kaç kelimeyle atarlı  sözlerle sinirlenmiş, bir anlık kararlar mı ?

Silmek nedir biliyor musunuz...

Gözlerine  baktınız zaman o kişi her hangi bir kişi olarak görebiliyorsanız silmek o zaman anlam kazanır, sanırım duygusallıkla da alakalı biraz.

Siz yapmadınız mı daha önce kimseyi hayatınızdan çıkarmadınız mı illaki yaşamışsınızdır, iyi şekilde veya kötü şekilde kırmış da olabilirsiniz hatta kendinizce haklıda olabilirsiniz ya sonrası ?


Aradan günler geçiyor fazlada geçmiyor aslında bir kaç gün hatta 4 gün. Sormuyor musunuz kendi kendinize şuan ne yapıyor? nerede? nasıl? kiminle? diye  demiyor sanız da demelisiniz çünkü siz  onunla bir yola çıktınız, tamam kısa bir yol olabilir ama siz onunla hayaller kurdunuz  hayallerinizi ona  teker teker anlattınız hatta hayalin olmaktan çıktı sizin ikinizin hayali oldu... 

eee sonra "hüsran" tabi ki de çok zor  sonun güzel olması..

Sonra  ne olacak zaman zaman anlamsız duygu patlamaları  hatta klasikleşmiş cümleler de hazır

 "bana her şey seni hatırlatıyor." Zaman geçiyor tabi onunla yaptığınız anılar geliyor aklınıza  hatta beraber içtiniz soğuk çayın tadını bile anımsıyorsunuz  o derece yani, üzülüyorsunuz duygu yükleniyorsunuz sonra kendi kendinize soruyorsunuz neden olmadı olmalıydı derken içinizden bir ses geliyor mesaj at diye,  atıyorsunuz durur musunuz duramazsınız! Sonra ne oluyor tekrar sarmaş dolaş  oluyorsunuz sil baştan  her şeye başlıyorsunuz.

Bu sefer ama daha dikkatli davranıyorsunuz en baştan konuşuyorsunuz neden mi daha önceden  bir şeyler yaşamışsınız aynı hataya düşmek istemiyorsunuz ama tabi ki de olmuyor olmuyor olmuyor

yapmamız gereken şey nedir ? dostlarım   doğru makul ve mantıklı şekilde düşünmek  biz yapabiliyor muyuz  o size kalmış İnşallah doğruyu yapıyoruzdur,

yani diyeceğim o ki hayat sizin hayatınız,kimseye yönetmesine kimilerinin konuşmasına başkalarına göre veya düşüncesine göre yaşantımızı yönlendirmeyelim sizi seviyorum ... bu arada silmeyi çok iyi  bilen  veya becerebilen biri  varsa bana yardımcı olabilir mi?

Düşünceni Paylaş

  1. Son zamanlarda okuduğum en anlamlı cümleleri bir araya getirip oluşturduğu bu derin yazıyı paylaşıp beni farklı bir açıdan dusunmeye sevk ettiği icin yazan arkadasa çok teşekkürler.

    YanıtlaSil
  2. anlamlı cümleleri anlamsız insanlarda heba etmeyecek kadar silmeliyiz.. En azından kendi iyiliğimiz için hayatımıza girecek süprizler için..

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Sizlerde bu yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir, önerileriniz için yorumda bulunabilirsiniz.