Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Düşük maliyetli iş arayışında olanlar için bir kaç küçük fikirden oluşan bir listeyi sizler için hazırladık.

Yurt dışından ürünler getirmek


Aliexpress, Alibaba, Amazon, Wish gibi global satışlar yapılan sitelerde Türkiye de satılan bir çok ürünü bulabilirsiniz hemde daha ucuz fiyatlarla. Buradan satışını uygun gördüğünüz ürünleri getirerek küçük sermayelerle al-sat ticareti yapabilirsiniz.

Filografi öğrenmek

Bir çeşit el sanatı olan filografi öğrenerek kendiniz tablolar üretebilir ve bunları yine online ortamlarda satabilirsiniz. Filografi tablolarının güzel ücretlerle satabileceğinizi göz önüne aldığınızda iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Makale yazarlığı

İnternet üzerinde makale yazarlığı yaparak makale başı değişken olmak koşulu ile yazarak para kazanabilirsiniz. Bunun için bazı SEO tekniklerini internetten çok hızlıca öğrenebilirsiniz. Tek maliyetiniz ise bilgisayara sahip olmanız olacaktır.

Hamur işleri

Hanımlar için ideal olan bu fikir artık çok hızlı yayılmakta ve bir çok kişiye ise ciddi gelir kaynağı oluşturmakta. Tek yapmanız gereken şey üretim yaparak paketleyip sosyal medya ve online satış siteleri üzerinden sayfalar oluşturmak. 

Seyyar satıcı

İnsanların rağbet gösterebileceği ve hızlı geçen hayat temposunda hızlı hizmet verebileceğiniz bir seyyar satış işi size ciddi gelirler sağlayacaktır. Örneğin hızlı bir atıştırmalık ya da şimdilerde popüler olan lokma satışını farklı sunumlarla yapabilirsiniz.

Proje yazma

Bir çok devlet hibeleri ve özel programlar projeler ile verilmektedir. Proje yazmak ise herkesin yapabileceği bir alan değil. Proje eğitimi alarak bu alanda kendinizi diğer kişilerden farklı kılabilir ve açacağınız küçük bir ofisle profesyonel proje yazım hizmeti verebilirsiniz.

Düşünceni Paylaş