Hastalıklara Karşı Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirecek 5 Bitki Çayı         Bahar yaklaşıyor ve ani hava değişimleri ile birlikte vücut direncimizin düşmesi hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bu yazıda bağışıklık sisteminizi güçlendirecek 5 bitki çayından oluşan minik bir tavsiyede bulunacağım.
1- Ihlamur
Kimilerinin günlük hayatta da vazgeçilmezleri arasında olan ıhlamur çayı, grip ve nezlede etkili çözüm üretmesinin yanı sıra içeriğinde bulunan saponin ise bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

2- Ekinezya
Koni çiçeği olarak da bilinen ekinezya, nane ve limon ile karıştırılarak içildiğinde etkisini artırıyor. Soğuk algınlığı ve nezlenin şiddetini azaltır. Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur. 

3- Ada Çayı
Kış Aylarının vazgeçilmezi konumunda olan ada çayı içerdiği uçuğu yağlar sayesinde sindirim sistemine yardımcı olurken vücut direncini de artırmaya yardımcı oluyor.
4- Zencefilli Çay
Eski Hindistan'ın evrensel ilacı niteliğinde olan zencefil, bir çok tedavide olduğu gibi bağışıklık sistemini desteklemesi konusunda da en önde gelen bitkiler sıralamasında.
5- Kuşburnu Çayı
Doğal bir C vitamini kaynağı olan kuşburnu, A ve B vitaminleri açısından da zengindir Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur. Grip, nezleye karşı da etkilidir.

Düşünceni Paylaş