Kamp Yaparken Yanınızda Olması Gereken Malzemeler  Ağırlıklardan kurtulun. Keyifli ve güvenli bir kamp için gerekli olan temel malzemeleri alıp yola çıkma zamanı. Kamp için gideceğiniz yeri seçmek ve oranın koşullarını bilmek her zaman bir avantajdır. Yanınıza almayı seçeceğiniz malzemeler konusunda da bir hayli faydalı olur.
    
    1. ÇADIR 
   Çadırınız sizin taşınabilir eviniz olduğu için en önemli seçim burada başlar. Rüzgarlı ve yağmurlu havalara dayanıklı bir çadır almanız önceliğiniz olmalı. Tabi ki kamp kuracağınız bölgeye ve mevsime göre de değişebilir. Eğer yaz insanıyım ve sadece tatillerde gidip kamp kurup keyifli vakit geçirmek isterseniz bunun için çadıra ufak bütçeyle de sahip olabilirsiniz. Fakat tam olarak doğa insanıyım ve Izlanda'ya gideyim kışları da doğada kalayım istiyorsanız bunun için iyi bir bütçe ayırmanız gerekmekte.

   2. UYKU TULUMU
   Çadırda olduğu gibi uyku tulumu da kamp kuracağınız mevsime göre değişiklik göstermektedir. Kışın 10 derecelik bir uyku tulumuyla donma tehlikesi geçirmemeniz ya da yazın -25 derece tulum ile sauna etkisinde olmamanız için uygun zaman ve uygun yerde tulumunuzu tercih edin. 

   3. MAT
   Mevsimine göre seçilmeli.

   4. ĶAMP BIÇAĞI / ÇAKI / KESİCİ ALET
   
   5. FENER / KAFA LAMBASI
   
   6. ILK YARDIM SETİ

   7. DÜDÜK / PUSULA / TELEFONUNUZDA ÇEVRİMDIŞI HARITA

   8. YEMEK İÇİN PİŞİRME KABI 

   9. TEMİZLİK MALZEMELERI
  Peçete, çöp poşeti,  sabun vb.

  10. KİŞİSEL MALZEMELER
   Diş fırçası/ macunu,  güneş kremi, kullanacağınız kadar kıyafetler vb. 


    Kampın temel malzemeleri elbette gideceğiniz yere , mevsimini göre değişmekte olup nasıl bir kamp istediginize göre de şekillenmekte. Kaç gün kalmak istediğiniz gibi etkenlerde temel faktörler arasında. Bu yüzden planlı ya da plansız gezilerinizde önceliğiniz kamp çantanızın içinde tamam olduğunuz ve fazlalıklardan arınıp hafif bir şekilde yola başlamanızdır. 
   Her şeyi tamamlayıp kampımızı kurduğumuz zamanda da sorumluluklarımız bitmiyor.Kamp alanındayken çadırın yakınlarında ateş yakmamaya dikkat etmeli. Çevreye zarar vermeden ve kamp alanından ayrılırken de temiz bıraktığımızdan emin olmalıyız. 
  

Düşünceni Paylaş