Yol Belli Sen Sadece Yürümeyi “İSTE “


Okudukça değişiyor ve her geçen gün farkındalığın artıyorsa haydi sen de bu tarafa..

Evet, günümüzdeki kişisel sorunları şöyle bir ele alacak olursak eğer çalışan bireylerin %59 ‘luk oranı ağır stres altında çalışmakta ve bunun asıl sebebinin çalışma temposundan ziyade insanların kendi iç dünyasında yatan olumsuz duygu ve düşüncelerinin iş ortamına ve iş gücüne yansıyor olmasına değinmek istiyorum.

İnsan zihninin öyle bir çalışma şekli var ki; hali hazırda yaşanan olayın yanı sıra o evhamın rüzgarıyla olmayacak düşünceleri de ardından sürükleyerek duyguları tamamen travmatik içinden çıkılamaz bir hale getirebiliyor. Bu yüzden kişinin olaya çözüm odaklı bakması “Neden” yerine “Nasıl” kelimesini kullanarak 4-5 saniye nefesine odaklanıp bu düşünceye zaman ayırması olayın gerilim seviyesini daha da aza indirecektir deneyin.

Yaşanılan olayı bir sebebe bağlamak veya suçlu aramak yerine çözüme giden yolda ilerleyebilmek için zihnin kirli ve agresif düşünceden ayrılması gerçekten şarttır, bu filtreleme sonucunda durulduğunuz o anda aklınıza gelecek olan ilk düşüncenin doğru sinyaller olduğunu unutmayın.
Mesela yer çekimi kanunu; maddenin kütlesinden dolayı oluşan kuvvetin bu etkiye maruz kalan maddelerle birbirilerine karşı ivmeli bir hareket şekliydi, kütle büyüdükçe yer çekimi kuvveti de büyüyordu değil mi? İşte aynı yasa kişiler ve düşünceler arasında da ”Eterik" bağ” diye adlandırılan enerji kanalıyla birbirimize yansımakta bunu baz alarak yaşanılan düşüncelere yön vermek ve bu düşünceleri kontrol etmek bizim elimizde, gerçek anlamda “İnanarak ”istenilene odaklanın sonuçlarını net bir şekilde göreceksiniz, Ayrıca konuya olan istek ve inancınızın frekansı ne kadar yüksek ise sizlere ulaşması da bir o kadar kısa zaman alacaktır, ve son olarak unutmayın zihnin kendi yarattığı illüzyona kapılmaz ve  inanarak sonuç odaklı düşünürseniz her şeyi aşmanız mümkün.

Mucize dolu bir hafta dilerim. J

Düşünceni Paylaş