En Zalim Hayvan, İnsandır.


En Zalim Hayvan İnsandır

Son zamanlarda çıkan hayvanlara eziyet haberleri eminim ki sizlerin de canını çok sıkmıştır. Ne var ki bu insanlığın görmemişliği, zalimliği, acımasızlığı bitmemiş olup konuşamayan ve zararsız olan hayvanlara işkenceleri de bitmiyor. Kültürlü bir insanın yapabileceği şeyler değil bunlar bence tamamen kültürsüzlükle alakalı. Hayvanları kavga ettirmek için yetiştiren bir toplumdayız sonuçta. Sanki Dünya’nın kuralıymış gibi insanlar savaşıyor(Hala savaşmanın gerekliliğini merak ediyorum neye, kime bu güç gösterisi anlamış değilim.) savaştıkları yetmezmiş gibi hayvanları da savaştırıyor.

Bilimsel bir araştırma derki bir toplumun hayvanları insanlardan kaçıyorsa o toplum gelişmemiştir. İnsanların kendini geliştirmesi gerekli. Bir insan kendini geliştiremiyorsa ne çevresine ne milletine faydalı olur. Bizim toplumun temel sorunlarından biri bence bu. İnsanımız kendini geliştirmeye aciz.

Yaşadığınız yer sadece sizin değil. Herkesin bir payı var. Bir canlının yiyeceğini düşünerek bir yerlere ekmek, su bırakmak kadar güzel bir duygu var mı? Birine(dört ayaklı hayvanlara veya iki ayaklı hayvanlara) iyilik yapmak, iyilik görmekten daha keyif verir. Bunu ne zaman öğreneceğiz. Umarım en kısa sürede.


Bu konu hakkında eminim ki söylemek istediğiniz bir kaç cümleniz vardır. Yorumlarınızı bekliyorum.

Düşünceni Paylaş