Gözlerine iyi bak – Bölüm 5 (Artık Yalnız Haziran)

Gözlerine iyi bak – Bölüm 5 (Artık Yalnız Haziran)

Haziranda sevdin sen beni ve ben hep haziranlara aşık kaldım.

Hep havadan sanırdım, içim ısınırdı sürekli. Halbuki elleri ellerimdeydi o sıralar, bu ayrıntıyı unutmuştum. Şimdilerde haziran'da olsa ellerim ceplerimde ve bir türlü ısınmıyor artık. Tarihler var hep beynimin içinde. Seninle yaşadığım günleri tek tek not almışlığım var. Tabi birazda gidişine olan kırgınlığım.

Sabahları telefonunda gördüğün uzun güzel ve seni anlatan yazılarında mı hatırı yoktu?  Giderken arkama bakmamıştım.1 Söylesene sen baktın mı bana? Uzunca bakmanı isterdim dön demeni. Ne bende dönecek gurur ne de sende dön diyecek gurur vardı sanırım. Halbuki dönmemi istediğini umut etmiştim hep.

Ilık bir 20 Haziran öğleni, henüz doğum doğum gününe bir gün varken. Ellerimi tuttuğun gibi.Bende sana bir sürpriz yapmak istedim. Fazla uğraşacak bir şeyim yoktu ama çok güzel bir plan kurmalıydım. Hayatımda ilk kez teklif edeceğim kızın mutlu olması ve bu anı unutmaması gerekirdi.Şehitlik parkı olarak bilinen her zaman oturduğumuz kamelyalı güzel ve sessiz bir parkın benim için her zaman yeri ayrı olmuştur. Bugünde öyle olacaktı. Hayatımda ilk kez aşık olduğum kişinin önünde diz çökecektim. Tabi evlilik teklifi provası diyordum ben buna ve sen çok gülüyordun. O güzel kamelyaları balonlarla süsledim. Bilirim seversin böyle şeyleri. Fırfırlardan dilek fenerine ayarladığım o kamelyaya seni getiren arkadaşların oldu. Gözlerine inanamadın sanırım. Doğum gününe bir gün vardı fakat hem doğum günü kutlayıp hem çıkma olarak adlandırılan ilişki başlama teklifi almak zor oldu. Gelemedin ve beni yine ayağına getirttin. Diz çöktüm. Söylediğim sözleri internette bulmam da tuhaf bir ironi fakat benimde heyecanımı bilmen gerekir.
"Sana meleğim ol  desem, uçar gidersin.
Sana çiçeğim ol desem, solar gidersin.
Ömrüm ol desem, ne dersin?"

Diye daha önceden ezberlediğim cümleler çok heyecanlı bir şekilde çıktı ağzımdan. "Cevap vermek istemiyorum." cümlesini kurdun. Üzüldüm ve dedim ki:"Ya şimdi bu soruya cevap ver ya da her şey burada son bulsun."
"Tamam" dedin. Ama diye devam ettin.
"Sadece denemek istiyorum. Olacağını düşünüyorum ama korkuyorum."
"Tamam deneyebilirsin. Başından sonuna her şey istediğin gibi olacak." Bkn: 1'e geri döndüm. Her şey istediği gibi oldu.
Evin yolu mutluluktan bana karmaşık geldi. Heyecandan tüm insanlara iyi gözüyle bakıyordum. Her şey çok farklıydı o zamanlar. İşte haziranda böyle başladık. Ama artık yalnız haziran...


1 - Gözlerine İyi Bak - Bölüm 1 (Veda Ederken Söylenirmiş Bazı Sözler)
2 - Gözlerine iyi bak – Bölüm 4 (Son Mayıs - Tutuyorum ellerini hiç bırakma ellerimi!)

Düşünceni Paylaş