Tecavüzün Mahvettiği Hayatlar

Tecavüzün Mahvettiği HayatlarAhmet Bey diz çökmüş pozisyondan toparlanarak, bedeninin bütün ağırlığıyla kanepenin üstüne oturur ve önünde ki çekmeceli masadan silahı çıkartır, namluyu ağzına götürür.(Pat)
Muhafazakar bir ailenin tek kızı olan Leyla tüm zamanlarını ev ve dershane arasında ders çalışmakla geçiren, üniversite hayalleri ile yanıp tutuşan çalışkan bir öğrencidir. Babası Ahmet Bey kızını okutmak için canla başla çalışan bir inşaat işçisi ve annesi Nermin, ev hanımıdır. Babasının ağır şartlarda çalıştığını bilen Leyla, onu çok seviyor ve okuyup güzel yerlere gelip ailesine yardımcı olmak ister. Bu yüzden var gücüyle ders çalışıyor. Hatta bazı zamanlar odasında ki masasında bile uyuyakalıyordu.
Ağustos 2016
Leyla İstanbul Teknik Üniversitesi Makine mühendisliği bölümünü tam burslu kazanmıştır. Leylanın okulu kazanma sevinci evdekileri de çok mutlu etmektedir. Tabi babası geçim yönünden biraz zor zamanlar yaşayacağı kaygısı gütse de yine de kızını okutmak için elinden geleni yapacaktır. Leyla gidecek öğrenimini tamamlayıp geri gelecekti. Bu durum Leyla’nın da farkındadır. Biraz kendine dert etse de her şeyin olacağına varır inancı ile içini rahatlatma peşindedir ve evdekilere bir şey belli etmemeye çalışır. Leyla da çok heyecanlıdır, içi içine sığmıyor tüm güzelliği ile etrafına güzellikler saçıyordu. Annesi ile yemekler hazırlıyor, onu sürekli öpüyor ve babasıyla tavla bile oynuyordur. Tüm sınav stresi, sınav hazırlık stresi artık yerini tamamen mutluluğa bırakmıştı denebilirdi.
Eylül 2016
Okul kayıtları başlamıştı ve babasıyla kaydını yaptırmak için İTÜ kampüsüne gitmişlerdi. Ilık bir sonbahar günüydü. Babası biraz birikmişi ile kızının okul kayıtları, giyim kuşam alış verişlerini yapmıştı. Kampüse yakın bir yerde Devlet yurduna kayıt yapmışlardı. Her şey planlandığı gibi işlemiş, kızını yurda yerleştirip valizlerini bıraktıktan sonra babasının geri dönmesi gerçekleşmiştir. Leyla’yı bırakmak babası için zor olsa da kızının geleceği için bu şarttır.
Ekim 2016
Okulda arkadaşlarıyla güzel bir ortam kuran Leyla, ailesiyle ara sıra telefonda konuşmaktadır. Babasının para yetiştirme durumu pek iyiye gitmese de Leyla aldığı KYK kredisi ile kendini idare etme peşindedir. Çoğu zamanlar arkadaşlarının gittiği ortamlara gitmeme kararı alıyor. Yurtta ders çalışmayı tercih etmektedir.
Ocak 2016
Leyla tüm sınavları başarılı bir şekilde bitirmiş ve yarı yıl tatilinde ailesinin yanına gelmiştir. Doya doya özlem gideren Leyla’nın kısa bir süre sonra tekrar yurda dönme vakti gelmiştir.
Mart 2017
Ailesiyle sadece telefonda görüşebilen Leyla’nın tüm hayatı yurt ve okul arasında geçmektedir. Sürekli ders çalışması gerektiğini biliyor ve babasının maddi durumunu göz önüne getiriyor. Tabi bu sıralar annesi Nermin hanımın hafiften başlayan ağrıları ve gittiği hastane süreçleri başlamaktadır. Ahmet beyin ve Nermin hanımın tek bir düşünceleri vardır. Biricik kızlarının bu durumu bilmemesidir.
Nisan 2017
Leyla arkadaşlarına takılmaya başlamıştır. Dersleri biraz boşlamış hatta bazı zamanlar derslere bile gitmeyip arkadaşlarıyla kafelere gitmektedir. Evle de fazla konuşmamaya başlamıştır ve annesi bu durumdan çok endişelenmektedir. Hatta kendisine stres bile yapmıştır bu durumu Nermin hanım. Kızına güvenmektedir ve kızının zeki olduğunu arkadaş ortamlarına çok takılmayacağını nerde ne yapmasını gerektiğin bileceğini bilmektedir.
Haziran 2017
Leyla sınavları atlatıp birinci sınıfı bitirmiştir. Eve dönme vakti gelip çattığı için acele etmektedir. Ailesini özlemiş, annesi ve babasını merak etmektedir. Hiç zaman kaybetmeden biletini alır ve eve gelir. Evdekilere sürpriz yapmıştır. Ailesine söylememiş ne zaman geleceğini ve birden bire karşılarına çıkmıştır. Çok sevinen Ahmet bey ve Nermin hanım uzun uzun hasret gidermiştir.
Ağustos 2017
Leyla tatilin tadını çıkartırken Nermin hanım o evde yokken bir iki kere baygınlık geçirir ve komşuları sayesinde hastaneye kaldırılır. Ahmet bey hastaneye gelir ve Nermin hanımla birlikte eve dönerler. Leyla bilmesin diye büyük çaba sarf ederler.
Eylül 2017
Leyla annesinin durumundan habersiz bir şekilde okula dönme zamanı gelir ve yurda tekrar yerleşir. Leyla arkadaş ortamını özlemiştir ve onlarla da hasret gidermektedir.
Ekim 2017
Leyla’nın yakın arkadaşı Gamze, Leyla’nın sürekli sevgili yapmasını istemektedir. Kendi erkek arkadaşının iyiliği anlatıp ve onun yakın arkadaşlarını Leyla’ya önerme peşindedir. Leyla pek gönüllü olmasa da Gamze’nin gizli kafe ortamlarında yan yana getirme planların birinde Emin ile Leyla yan yana gelir. Leyla Emin’den ilk görüşte biraz hoşlanmıştır. Fakat Emin çok farklı bir kişiliktir Leyla için. Emin pek güvenilmez bir tip gibi görünse de Leyla hayatında ilk kez sevgili olacak kişiye güvenmeyi tercih etmiştir. Uzun whatsapp konuşmaları sonunda Eminden gelen arkadaşlık isteğini kabul etmiş ve sevgili olmuşlardır.
Kasım 2017
Annesi Nermin hanım gel zaman git zaman hastane süreçleri bitmiştir ve doktorun artık kemoterapi zamanı geldiğini söylemesi ile Ahmet bey ve Nermin hanımın başından aşağı kaynar sular dökülür. Nermin hanıma kanser teşhisi konulmuştur. Bu durum evde büyük sessizlikle karşılanmaktadır. Aile fertleri Leyla’ya bir şey belli etmeme kararı almış ve hayatlarına devam etmeye çabalarlar.
Aralık 2017
Kemoterapi süreci günden güne kötüye giden Nermin hanım, sürekli kızına telefonda iyiyimler, beni merak etmeler ile oyalamaktadır. Ahmet bey işe kış sezonunun vermiş olduğu işsizlik ve hastane masrafları ile zor zamanlar geçirir. Kızına para yollayamamaya başlar.
Ocak 2017
Bu aralar dersleri çok boşlayan Leyla sınav zamanı neler yapacağını kara kara düşünmektedir. Sabahlara kadar ders çalışmaya tekrar başlamıştır. Alttan ders almaması gerekmektedir yoksa bu durum maddi yönden ailesini sıkıntıya sokacaktır. Sınavları bitirmiştir ve içine bir su serpilir zorda olsa sınavları vermiştir. Sınavların son günü Emin ve diğer arkadaşları ile partiye gitme kararı alırlar. Sabah eve bilet almıştır Leyla ve yurttan valiziyle çıkar. O akşam saat 22:00 civarı annesi vefat eder. Babası kızının sabah geleceğini bilir ve ona haber vermez. Sabaha kadar uyuyamayan Ahmet bey sabah cenaze işlemlerini halledecektir ama önce kızını alıp eve gelmesini beklemektedir.
Leyla pek gitmek istemese de Emin’in ısrarı ile partiye gider. Gecenin ilerleyen saatlerinde Alkol ve uyuşturucunun etkisi ile Emin tuhaf hareketler sergilemeye başlar. Leyla’ya sırnaşır, rahatsızlık verir. Pek kimse kalmasa da partide birkaç Emin’in zibidi arkadaşları mevcuttur. Emin Leyla’yı dubleks evin üst katına çıkartmıştır. Leyla ile sevişmek istediğini söylemiş Leylanın hayır tepkisine karşılık onu tokatlamaya başlamıştır. Tokatlaya tokatlaya Leyla’yı yatağa bağlayan Emin, genç kıza tecavüz eder. Emin o kadar sinirlidir ki Leyla’ya uyuşturucu ve alkolün etkisiyle arkadaşını da çağırır. İşleri bittikten sonra Leylayı çözer ve gönderirler. Sabah saat 04:00 sıralarında Leyla ağlayarak otogara gider ve beklemeye başlar. Saat 07:00 de otobüse biner ve memleketin yolunu tutar. Saat 09:00 civarı eve gelmiştir Leyla kapıda ağlayan akrabalara bakar ve hemen eve koşar. Annesinin kanserden dün gece öldüğünü babasından öğrenir. Dünyası başına yıkılır Leyla’nın. Partiye gitmek yerine akşam gelse her şey farklı olacağını düşünür. Cenaze defnedildikten sonra babasıyla eve gelirler. Sabaha kadar ikisi de üzüntüden oturur. Leyla kendini suçlamaktadır. Tecavüzün etkisi ve annesinin kaybettiği acısı sarar bedenini. Babası ertesi gün akşam saatlerinden Meyhaneye gider ve gece geç saate kadar alkol alır. Leyla içinde ki acılarla boğuşmaktadır ve evde hiçbir yere gitmez. Tecavüzü hatırlar ve gitmemeliydim partiye eve gelmeliydim der ve kendi kendini yer bitirir. Gece 01:00 sularında eve Ahmet Bey gelir. Kızını salon ortasında kendini astığını görür ve birde mektup vardır.
Annemi çok seviyorum. Keşke daha erken gelebilseydim annem sana. Ben kirlendim anne. Dün gece arkadaşlarımla partideydim. Kirlettiler beni anne. Seni on kez göstermediler bana.
Yazılı kısa yazıyı okuyan Ahmet bey acıyı iliklerine kadar hisseder. Çok acı çeker ve diz üstü çökere kızının ayaklarını öper. Geçen birkaç saat sonrası.
Ahmet Bey diz çökmüş pozisyondan toparlanarak, bedeninin bütün ağırlığıyla kanepenin üstüne oturur ve önünde ki çekmeceli masadan silahı çıkartır, namluyu ağzına götürür.(Pat)

Bu kişide ki kurum ve kuruluşlar tamamen hayal ürünüdür.

Düşünceni Paylaş